Included
Returns
Free Shipping

RaceChip Chiptuning ile
yakıt tasarrufu sağlayın

Yakıt ekonomisi ve performans arttırımı bir arada!

Save fuel with chip tuning<br />by RaceChip

Yüksek performans ve yakıt tasarrufu.

Yakıttan ödün vermeden performans artışı.

+30% +% 30'a kadar
güç ve tork
-15% % 15'e kadar
yakıt tasarrufu

RaceChip Chiptuning ile daha iyi performans veya daha iyi yakıt tasarrufu arasında seçim yapmak zorunda değilsiniz. RaceChip her ikisine de sahip olmanızı sağlar. Geliştirilmiş performansın yanı sıra, gelişmiş tuning çiplerimizi kullandığımız km’yi de artırın.

% 15'e kadar yakıt tasarrufu

RaceChip ile tasarruf edin ve çevreyi koruyun

Uygun sürüş alışkanlıklarıyla RaceChip'i kullanarak % 15'e kadar yakıt tasarrufu yapabilirsiniz. Bu, Chiptuning ürünlerimizdeki bir yatırımın hızla ödenmesi anlamına geliyor.

Ürünlerimiz yakıt tüketimini azaltmak için tasarlanmıştır. Gaz pedalına basıldığında güç artışının tadını çıkarın ve daha düşük viteslerde sürüş esnasında yakıttan ve paradan tasarruf edin.

(1) Yukarıdaki sonuçlar 245 HP'lik bir Audi Q7 3.0 TDI'ya dayanmaktadır. Yakıt maliyetlerini hesaplamak için litre başına 1,55 EUR dizel bir fiyat kullanıldı.

Torku optimize etme – artan menzil

Daha düşük ortalama devir(RPM) = daha düşük yakıt tüketimi

Basitçe söylemek gerekirse, bir motorun yakıt tüketimi öncelikli olarak iki faktöre bağlı:

Bir ilgili faktör, motorun kübik(cc) kapasitesidir veya başka bir deyişle, enjeksiyon fazı esnasında yakıtla doldurulan silindirlerin boyutu ve sayısı. Diğer belirleyici faktör, silindirlerin yakıtla dolduğu sıklıktır (= RPM). Daha düşük bir ortalama devirle araba sürmek diğer bir deyişle daha yüksek viteslerde sürüş yakıt ekonominizi geliştirir. Yakıt tasarruf teknolojimizin sırrı budur.
Modern otomatik şanzımanda vites büyütmesi belirli bir RPM ‘e ulaştıktan sonra yapılıyor ve minimum torka ulaşılmaya çalışılıyor. Bunu yaparken, yakıt tüketimini düşük tutmak için otomatik olarak mümkün olan en yüksek vitese geçmeye çalışıyorlar. Manuel şanzıman durumunda sürücü sezgisel olarak daha yüksek bir vitese geçiyor.

Belirli bir devirde mevcut torkun bu kombinasyonu, RaceChip ile daha iyi yakıt ekonomisinin sırrını oluşturuyor.

RaceChip Chiptuning ile, ilgili devir aralığında (genellikle otomobillerin normal olarak kullanıldığı orta devir aralığı) bulunan mevcut tork artar ve bu da daha erken vites değiştirmelerine ve genel olarak daha az vites değiştirmeye olanak tanır bu sayede otomobilinizin yakıt tüketimini azaltmış olursunuz.

Optimizasyon yazılımımız yalnızca torku arttırarak daha az vites değişimi ile tasarruf sağlamaz; yakıt enjeksiyonunun verimliliğini de arttırır ve sonuçta yakmayı da etkiler. Bu da yakıt tüketimini düşürür.

Uygun sürüş alışkanlıklarıyla, teknolojimizle 100 kilometreye kadar bir litre yakıt tasarrufu yapabilirsiniz. Tork optimizasyonu, sürüş keyfinizi olumsuz bir şekilde etkilemeden daha iyi yakıt ekonomisi ile tasarruf etmenizi sağlar. DAHA AZ GÖSTER
DAHA FAZLA GÖSTER

Maksimum yakıt ekonomisi için doğru sürüş alışkanlıkları

Yakıt tasarrufu için birkaç ipucu

Yakıt ekonominiz önemli ölçüde sürüş alışkanlıklarına bağlı.
RaceChip'i kurduktan sonra her zamanki gibi sürmeye devam ederseniz (ve her zaman pedalı sonuna kadar basmazsanız), yakıt tasarrufu yaptığınızı hemen fark edersiniz. RaceChip'ten Chiptuning'e ek olarak, aşağıdaki ipuçları en iyi yakıt tasarrufu potansiyelini kullanmanıza yardımcı olur.

  • Daha verimli bir viteste sürmeniz nedeniyle sürüş keyfinden mahrum kalmazsınız.

    Birçok kişi, yakıt tasarruflu sürüşün keyifli sürüşün tam tersi olduğunu otomatik olarak varsaymaktadır ancak şanslıyız ki, bunlar tamamen yanlıştır. Uzmanlar, çabuk istenen hıza ulaşılmasını ve daha sonra yüksek viteslerde daha düşük devirde kalınmasını önermektedir.

  • İleriyi düşünerek sürün

    Kırmızı bir ışık gördüğünüzde veya önünüzde yavaş araçlar gördüğünüzde ayağınızı gaz pedalından çekin ve mevcut vitese devam edin. Frenleri kullanmadan arabanı yavaşlatacaksın. Bu, yakıt tasarrufu yapmanızı sağlar çünkü çalışan bir otomobil benzin gerektirmez. Bu şekilde, frenlerinizin bakım aralıklarını önemli ölçüde düşüreceksiniz.

  • Arabanı rejime sok

    Gereksiz eşyalar, genellikle bagajda, aracınızın toplam ağırlığı ve aerodinamiği (harici montaj durumunda) olumsuz etkiliyor. Genel bir kural olarak 100 kg ekstra ağırlık, 100 kilometre için 0.5 L daha fazla yakıt tüketimi sağlar. Aracınızı temizlemek gerçekten yakıt ekonominizi arttırıyor!

Yakıt ve paradan tasarruf etmek ister misiniz?

RaceChip ile şimdi tasarruf etmeye başlayın.

ŞİMDİ SATIN AL